مهمترین اخبار
 
 

معرفي واحد پژوهش در آموزش

آموزش و پژوهش دو روی سکه اند و پژوهش جزء لاینفک آموزش است. هر عضو آموزشی باید در کنار مسئولیت های آموزشی و درمانی در فعالیت های تحقیقاتی بطور مستمر شرکت نمایند. انجام پژوهش در مورد مشکلات گوناگون آموزشی و نیازسنجی آموزشی از طریق هدایت پایان نامه های دانشجویی و یا بطور مستقل انجام می گیرد. واحد پژوهش در آموزش مرکز مطالعات و توسعه، مسئولیت هماهنگی و پشتیبانی از تحقیقات در زمینه آموش پزشکی را برعهده دارد. واحد پژوهش در آموزش تاسیس گردیده است تا در راستای رسالت اصلی معاونت آموزشی دانشگاه که ارتقاء کیفی سطح آموزش در دانشگاه می باشد از طریق همکاری و حمایت در انجام پژوهشهای آموزشی ضمن برطرف نمودن مشکلات و نیازهای آموزشی دانشکده ها و دانشگاه گام مؤثری را در ارتقاء کیفیت آموزش در سطح ملی و بین المللی بردارد و زمینه تولید و انتقال دانش مربوطه به این حوزه را طی سالهای آتی ارتقاء بخشد. براى افزايش آگاهى اساتيد در زمينه مسائل نوين آموزش پزشکى و انعکاس نظرات اساتيد و دستياران و تحليل مسائل و مشکلات موجود در زمينه فعاليت‌هاى آموزشى باید پژوهش های متعدد و کاربردی انجام گیرد که تعیین این اولویتهای پژوهشی از فعالیتهای واحد پژوهش و توسعه می باشد. همچنين چاپ نتایج این تحقیقات در مجله آموزش پزشکى که توسط مرکز منتشر و در اختيار تمامى اساتيد و دستياران قرار مى‌گيرد. نيازسنجى در خصوص مسائل مبتلا به آموزش پزشکى در کشور، پژوهش در فرآيند ياددهي - يادگيرى در نظام آموزش پزشکى، مطالعات و بررسيهاى بنيادى و کاربردى در زمينه‌هاي آموزش پزشکی، توجه و حساسيت نسبت به تغييرات آموزش پزشکى در کشور، انتشار و تأليف و ترجمه در زمينه پژوهشهاى انجام شده و تازه‌هاى آموزش پزشکى، ارزيابى و پژوهشهاى کيفى و کمى در آموزش پزشکى عمومى و تخصصى کشور، انجام پژوهشهاى لازم جهت حل معضلات اساسى کشور در زمينه آموزش پزشکى و ارائه خدمات مشاوره‌اى به ديگر دانشگاه‌ها و ... از اهم فعالیتهای واحد پژوهش در آموزش می باشد.

 

اهداف کمیته پژوهش در آموزش

   1- نظارت بر اجرای طرحهای پژوهش در آموزش و تسهیل اجرای اینگونه طرحها

   2- سیاستگزاری، ساماندهی، هدایت و ارتقای پژوهشهای آموزشی

   3- گسترش فرهنگ پژوهشهای آموزشی در سطح دانشگاه

 

شرح وظايف واحد پژوهش در آموزش

 

شرح وظایف کارشناسان واحد پژوهش در آموزش

 

♦ خواهشمند است در صورت علاقه مندی به داوری طرحهاي پژوهشي، لطفا مشخصات زير را به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ايميل نماييد، تا در صورت نیاز به داوری مرتبط  با تخصص یا علاقه مندی شما طرح جهت داوری ارسال گردد.

 نام و نام خانوادگی:

 تخصص:

 تلفن همراه:

 محل خدمت:

 زمینه های مورد علاقه در پژوهش در آموزش:


گزارش عملکرد سال 1394(شش ماهه اول)

  

اخبار داخلی

بازدید معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از واحد آموزش پاسخگو
بازدید از واحد آموزش پاسخگو در تاریخ 29/7/93 گروهی از EDC معاونت آموزشی دانشگاه علوم... ادامه مطلب...
IMAGE
تقدیر و تشکر از فعالان حوزه پژوهش در مرکز مطالعات و تبریک روز پژوهش به این عزیزان در قالب ایمیل
واحد پژوهش در آموزش در روز پژوهش و با تبریک این روز از تلاش و همت فعالان حوزه پژوهش... ادامه مطلب...
 
مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مشهد

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.