معرفی واحد آموزش اساتید
واحد آموزش اساتید از جمله واحدهای اصلی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه می باشد که از بدو تاسیس مرکز در سال 1378 بنا بر شرایط و نیاز همواره در کنار اعضا هیئت علمی دانشگاه، وظیفه کمک به ارتقاء توانایی­های ایشان در زمینه تدریس، ارزشیابی و سایر عرصه­های فعالیت آنان را عهده دار بوده است. در بازنگری مجدد ساختار مراکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه های علوم پزشکی توسط حوزه معاونت آموزشی وزارت متبوع، واحد آموزش اساتید به عنوان زیرساختی برای مدیریت و تسهیل دسترسی اعضا هیئت علمی به برنامه های توانمند سازی در زمینه های مختلف همچون آموزش، پژوهش و حوزه معرفتی مورد تاکید قرار گرفته و تلاش دارد تا با همفکری صاحب­نظران و نیازسنجی از مخاطبین،  برنامه های آموزشی مورد نیاز را در قالب کارگاه آموزشی، استفاده از سامانه آموزش مجازی و یا روشهای مناسب دیگر، برنامه ریزی، ارائه و نهایتاً ارزیابی نماید. در این راستا سیاست کلی مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه، ایجاد پلی بین اعضا هیئت علمی به خصوص اعضا هیئت علمی جدید الورود به خانواده دانشگاهی و پاسخ به نیازهای ارتقاء حرفه ای ایشان از یک سو و اعضا هیئت علمی با تجربه و صاحب نظر در زمینه های مختلف و فراهم کردن زمینه انتقال تجارب آنان به سایرین از سوی دیگر می باشد.

   در حال حاضر این واحد تلاش دارد تا با کمک اعضا هیئت علمی با تجربه دانشگاه در گروه­های آموزشی مختلف اعم از علوم پایه ، بالینی ، آموزش پزشکی و نیز مدیریتهای مرتبط دانشگاه همچون دفتر هم اندیشی اساتید ، دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه،  معاونت پژوهشی ، مدیریت فن­آوری اطلاعات  و ... ،  همچنین استادان با تجربه و پیش کسوت در سایر دانشگاه ها و مراکز علمی، به نیاز اعضا هیئت علمی در حوزه های مختلف پاسخ داده و زمینه رشد و بالندگی روز افزون ایشان را فراهم نماید و همواره پذیرای پیشنهادها و انتقادات تمامی همکاران هیئت علمی برای بر طرف کردن کاستی­های موجود خواهد بود.

 وظایف واحد آموزش اساتید

 ♦ برنامه ریزی و اجرای نیازسنجی و طراحی دوره های آموزشی موردنیاز مدرسین

 هماهنگی با واحدهای مجری دوره های آموزشی ویژه اعضا هیئت علمی و نظارت بر حفظ کیفیت برنامه ها

 هماهنگی و نظارت بر ارزشیابی مناسب از دوره های اجرا شده

 ارائه بازخورد ارزیابی های انجام شده از دوره های آموزشی به طراحان و مدرسین دوره ها

 ایجاد ارتباط با اعضا هیئت علمی مخاطب برنامه های آموزشی و اخذ پیشنهادها و انتقادات برای بهبود برنامه ها

گزارش عملکرد 6ماهه اول 1393


 

     
  نشانی: مشهد، خیابان دانشگاه، ساختمان قرشی، مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی  
     
  تلفن: 05138420305  
     
  نمابر: 05138420305  
     
  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  
     
  کانال پیام رسان بله: ble.im/join/ZDIwMjVmOG  
     
 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.